Kaip Išsirinkti Geriausią Stalo Žaidimą?

Kaip išsirinkti stalo žaidimą

Įpusėjus ilgesniems ir šaltesniems vakarams, norisi susiburti su draugais ar šeima bei jaukiai praleisti laiką. Dažnu atveju, į pagalbą atkeliauja įvairūs stalo žaidimai, kurie praturtina vakarus juoku ir geromis nuotaikomis.

Tačiau, gali tekti susidurti su iššūkiu, kaip išsirinkti stalo žaidimą, kuris tiktų įvairaus amžiaus grupei ir asmenybei.

Yra šimtai stalo žaidimų, todėl gali būti beveik neįmanoma nuspręsti, kokį stalo žaidimą nusipirkti. Šis vadovas padės nustatyti, kokių tipų žaidimų turėtumėte ieškoti, taip pat rekomenduosime keletą pavyzdžių.

Kauliuko Ridenimo Žaidimai

Tai vieni iš labiausiai paplitusių stalo žaidimų, kurie turi kauliukus ir figūrėles, su kuriomis judate žaidimo lenta. Šiuose žaidimuose metate vieną ar kelis kauliukus, dažnai standartinius 6 pusių, bet kartais specializuotus, kad nustatytumėte, kiek laukelių reikia judėti lentoje. Kai judate, traukiate kortas, atliekate veiksmus arba aktyvuojate užduotis pagal tai, kur nusileidote.

Tai vieni iš labiausiai žinomų stalo žaidimų. Tikslas paprastai yra pasiekti lentos finišą arba būti pirmam, kuris tai padarys.

Keli stalo žaidimų pavyzdžiai: Monopolis, Snakes and Ladders, The Game of Life, Clue.

Strateginiai Stalo Žaidimai

Šioje kategorijoje reikia pasirinkti, kur dėti figūras, o ne leisti kauliukams tai nustatyti už jus. Tam reikia daugiau strategijos nei kauliuko išmesto skaičiaus. Skirtingi laukeliai turi skirtingas funkcijas ir yra veiksmingesni tam tikrose situacijose. Dažnai turite planuoti savo judėjimą, kad galėtumėte pakilti lygyje, konkuruodami su kitais stalo žaidimo dalyviais. Tikslas dažnai yra sukurti asmeninių veiksmų seką, kurios dėka žaidimą laimėtumėte greičiau nei kiti žaidėjai.

Strateginiai stalo žaidimai pasižymi didesniu strategavimo reikalavimu, beto, turi daug pasirinkimo ir žaidimo būdų. Tačiau, ankstyvos klaidos strategavime gali baigtis tuo, kad anksti baigsite žaidimą, greičiau pralaimėsite.

Keli stalo žaidimų pavyzdžiai: Root, Agricola, Stone Age, Cascadia.

Bendradarbiavimo Stalo Žaidimai

Bendradarbiavimo įgūdžių reikalaujančių žaidimų dalyviai dirba kartu, o ne varžosi. Jie dažnai vykdo įvairias užduotis, mina mįsles.

Kiekvienas žaidėjas turi subalansuoti savo ir visų kitų poreikius, kovodamas su tikru žaidimo veikėju. Tai gali būti centrinis piktadarys, esantis žaidime. Kai kurių bendradarbiavimo žaidimų tikslas reikalauja, kad žaidėjai laimėtų, kai kurie žaidimai neturi laimėjimo.

Keli stalo žaidimų pavyzdžiai: Arkham Horror, Dark Souls, Pandemic, Lord of the Rings, Return to Dark Tower

Politiniai Stalo Žaidimai

Politiniai stalo žaidimai puikiai dera su bendradarbiauti grupėse mėgstančiais žaidėjais. Užuot dirbę visi kartu siekdami vieno pagrindinio grupės tikslo, žaidėjai dirba kartu grupėmis ir vieni prieš kitus – siekdami sėkmės kitų sąskaita.

Nors kartais žaidėjai sudaro sandorius vieni su kitais ir užmezga naudingus ryšius, visi žino, kad galutinis tikslas yra nustumti visus kitus, kad pasisektų pačiam.

Vis dėlto, jei imsite per daug, nei duodate, jūsų „sąjungininkai“ gali susigrumti ir nustoti jums padėti, palikdami jus toli nuošalyje. Politiniai žaidimai yra nuolatinė kova siekiant subalansuoti šiuos skirtingus aspektus.

Keli stalo žaidimų pavyzdžiai: Catan, Carcassonne, Mysterium, Concordia, Ticket to Ride, The Castles of Burgundy

Aukščiau pateiktas įvairus kategorijų rinkinys turėtų padėti tiksliau apibrėžti, kas jus domina ir kokius stalo žaidimus galite pasirinkti. Jei perkate stalo žaidimą kam nors kitam, apgalvokite, kas gali patikti tam žmogui ir kokio pobūdžio žaidimai jam patinka.