Kaip surengti stalo žaidimų vakarą

Kaip Surengti Stalo Žaidimų Vakarą?

Nuo užkandžių iki sėdimų vietų – kaip surengti linksmą stalo žaidimų vakarą, kuriame dalyvautų kiekvienas?

Kai viskas pamažu grįžta į vėžias ir žmonės vėl gali surengti socialinius susibūrimus, galbūt galvojate surengti savo stalo žaidimų vakarą? Jei niekada anksčiau neteko surengti savo stalo žaidimų vakaro, jums gali kilti klausimas, kaip tai padaryti?

Nuo maisto ir gėrimų iki pasirinkimo, ką žaisti, šiame vadove rasite viską, ką turėsite apsvarstyti, kad užtikrintumėte puikų stalo žaidimų vakarą.

Kaip Surengti Linksmą Stalo Žaidimų Vakarą?

Nuspręskite dėl svečių sąrašo. Juk negalite turėti žaidimų vakaro be žmonių. Pirmiausiai, pagalvokite, ką norite pasikviesti. Tai puikus būdas suburti senai nesimačiusius draugus, smagiai praleisti vakarą su šeima.

Jei esate vienas, galite išbandyti vietines grupes žmonių, kurie domisi stalo žaidimais ir kartu sukurti puikų vakarą. Galbūt jūsų mieste yra stalo žaidimų kavinių, kuriose taip pat gali surengti stalo žaidimų vakarą?

Suplanuokite savo žaidimų vakaro datą ir laiką. Norint rasti tinkamą laiką vakarėliui, reikia šiek tiek iniciatyvos. Jei suradote grupę žmonių, kurie dalyvaus jūsų stalo žaidimų vakarėlyje, kitas žingsnis yra paskirti laiką ir datą, kada tai vyks. Svarbu suprasti, kad suaugusiųjų gyvenimas yra įtemptas, todėl jie ne visada bus tokie prieinami, kaip norėtųsi. Taigi, suraskite tinkamiausią laiką, tokiu atveju visi galės dalyvauti nesirūpinant kitais reikalais.

Kai nuspręsite dėl šio klausimo, būtinai priminkite žmonėms iš anksto – galbūt suorganizuokite įvykį socialinės žiniasklaidos platformoje ir išsiųsdami kvietimus.

Pasirinkite tinkamus stalo žaidimus. Geras stalo žaidimų pasirinkimas gali pralinksminti visus jūsų svečius. Svarbiausi dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti sprendžiant, kokius žaidimus žaisti tą vakarą, yra žaidėjų skaičius ir patirties lygis. Didelėms grupėms gali būti naudinga laikytis tokių žanrų kaip vakarėlių žaidimai ar socialiniai žaidimai, kurie paprastai reikalauja daugiau žmonių.

Įvertinkite žmonių patirties lygį klausdami, kokių tipų stalo žaidimus jie dažniausiai žaidžia ir ar jie žaidė ką nors panašaus į tai, ką planuojate pasirinkti. Atminkite, kad svarbu pasiūlyti ką nors prieinamo, kad galėtų žaisti visi jūsų svečiai.

Suteikite patogią atmosferą. Užtikrinkite, kad viskas būtų jauku jūsų svečiams. Akivaizdu, kad jūsų stalas yra svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti rengiant stalo žaidimų vakarą. Ar jis bus pakankamai didelis, kad tilptų žaidimai, kuriuos ketinate žaisti? Ar jums reikės kelių stalų, kad galėtumėte padėti kelis skirtingus žaidimus? Jei jums sunku rasti vietos ar stalų, visada galite apsvarstyti galimybę žaisti ant grindų arba žaisti stalo žaidimus, kuriems žaisti nereikia paviršiaus.

Pasirūpinkite maistu, užkandžiais ir gėrimais. Kas nemėgsta užkandžiauti ir gurkšnoti žaidžiant? Svarbu užtikrinti, kad maistas ir gėrimai nepakenktų žaidimams ant stalo. Tai reiškia, kad reikia vengti lipnaus ar riebaus maisto, kuris gali išpurvinti žaidimo lentą arba tokio tipo maistą laikyti nuošaliau, geriausiai, atskiroje vietoje nei žaidimai.

Taip pat, pasiteiraukite svečių, kokį maistą ir gėrimus jie mėgsta. Galite pasiūlyti ir atsinešti savo užkandžių.

Palaikykite taiką. Puikus stalo žaidimų vakaras priklauso nuo to, ar visi jausis saugūs ir laimingi. Būti geru šeimininku apima visus aukščiau išvardintus dalykus, tačiau tam taip pat reikia teigiamio požiūrio.

Stalo žaidimai, nors ir gali sukelti daug linksmybių ir puikų bendravimą, taip pat gali sukelti nedraugišką elgesį, konkurencingumą. Kaip šeimininkas, esate atsakingas už tai, kad jūsų svečiai jaustųsi patogiai, o tai reiškia, kad neigiami veiksmai turėtų būti nuraminti. Stalo žaidimų vakaras gali tapti puikia tradicija gerai ir linksmai praleisti laiką su šeima ar draugas, kai kuriais atvejais net susipažinti su nauja bendruomene.

Kaip išsirinkti stalo žaidimą

Kaip Išsirinkti Geriausią Stalo Žaidimą?

Įpusėjus ilgesniems ir šaltesniems vakarams, norisi susiburti su draugais ar šeima bei jaukiai praleisti laiką. Dažnu atveju, į pagalbą atkeliauja įvairūs stalo žaidimai, kurie praturtina vakarus juoku ir geromis nuotaikomis.

Tačiau, gali tekti susidurti su iššūkiu, kaip išsirinkti stalo žaidimą, kuris tiktų įvairaus amžiaus grupei ir asmenybei.

Yra šimtai stalo žaidimų, todėl gali būti beveik neįmanoma nuspręsti, kokį stalo žaidimą nusipirkti. Šis vadovas padės nustatyti, kokių tipų žaidimų turėtumėte ieškoti, taip pat rekomenduosime keletą pavyzdžių.

Kauliuko Ridenimo Žaidimai

Tai vieni iš labiausiai paplitusių stalo žaidimų, kurie turi kauliukus ir figūrėles, su kuriomis judate žaidimo lenta. Šiuose žaidimuose metate vieną ar kelis kauliukus, dažnai standartinius 6 pusių, bet kartais specializuotus, kad nustatytumėte, kiek laukelių reikia judėti lentoje. Kai judate, traukiate kortas, atliekate veiksmus arba aktyvuojate užduotis pagal tai, kur nusileidote.

Tai vieni iš labiausiai žinomų stalo žaidimų. Tikslas paprastai yra pasiekti lentos finišą arba būti pirmam, kuris tai padarys.

Keli stalo žaidimų pavyzdžiai: Monopolis, Snakes and Ladders, The Game of Life, Clue.

Strateginiai Stalo Žaidimai

Šioje kategorijoje reikia pasirinkti, kur dėti figūras, o ne leisti kauliukams tai nustatyti už jus. Tam reikia daugiau strategijos nei kauliuko išmesto skaičiaus. Skirtingi laukeliai turi skirtingas funkcijas ir yra veiksmingesni tam tikrose situacijose. Dažnai turite planuoti savo judėjimą, kad galėtumėte pakilti lygyje, konkuruodami su kitais stalo žaidimo dalyviais. Tikslas dažnai yra sukurti asmeninių veiksmų seką, kurios dėka žaidimą laimėtumėte greičiau nei kiti žaidėjai.

Strateginiai stalo žaidimai pasižymi didesniu strategavimo reikalavimu, beto, turi daug pasirinkimo ir žaidimo būdų. Tačiau, ankstyvos klaidos strategavime gali baigtis tuo, kad anksti baigsite žaidimą, greičiau pralaimėsite.

Keli stalo žaidimų pavyzdžiai: Root, Agricola, Stone Age, Cascadia.

Bendradarbiavimo Stalo Žaidimai

Bendradarbiavimo įgūdžių reikalaujančių žaidimų dalyviai dirba kartu, o ne varžosi. Jie dažnai vykdo įvairias užduotis, mina mįsles.

Kiekvienas žaidėjas turi subalansuoti savo ir visų kitų poreikius, kovodamas su tikru žaidimo veikėju. Tai gali būti centrinis piktadarys, esantis žaidime. Kai kurių bendradarbiavimo žaidimų tikslas reikalauja, kad žaidėjai laimėtų, kai kurie žaidimai neturi laimėjimo.

Keli stalo žaidimų pavyzdžiai: Arkham Horror, Dark Souls, Pandemic, Lord of the Rings, Return to Dark Tower

Politiniai Stalo Žaidimai

Politiniai stalo žaidimai puikiai dera su bendradarbiauti grupėse mėgstančiais žaidėjais. Užuot dirbę visi kartu siekdami vieno pagrindinio grupės tikslo, žaidėjai dirba kartu grupėmis ir vieni prieš kitus – siekdami sėkmės kitų sąskaita.

Nors kartais žaidėjai sudaro sandorius vieni su kitais ir užmezga naudingus ryšius, visi žino, kad galutinis tikslas yra nustumti visus kitus, kad pasisektų pačiam.

Vis dėlto, jei imsite per daug, nei duodate, jūsų „sąjungininkai“ gali susigrumti ir nustoti jums padėti, palikdami jus toli nuošalyje. Politiniai žaidimai yra nuolatinė kova siekiant subalansuoti šiuos skirtingus aspektus.

Keli stalo žaidimų pavyzdžiai: Catan, Carcassonne, Mysterium, Concordia, Ticket to Ride, The Castles of Burgundy

Aukščiau pateiktas įvairus kategorijų rinkinys turėtų padėti tiksliau apibrėžti, kas jus domina ir kokius stalo žaidimus galite pasirinkti. Jei perkate stalo žaidimą kam nors kitam, apgalvokite, kas gali patikti tam žmogui ir kokio pobūdžio žaidimai jam patinka.